Обережно, бісер!


Цей пост зрів у мені давно, та постійно відволікаючись тими чи іншими справами, я забувала його опублікувати. Хочу поговорити з вами про бісер, бісерні вишиванки та картини. Зараз просто якась бісерна революція відбувається. Бісер там, бісер тут, ніби і вишивки ніякої вже нема.

Мене взагалі дивує те, з яким азартом вишивальниці скуповують заготовки для вишивки бісером. Ну, знаєте, ті що надруковані, куди вколоти і куди вчепити бісеринку. Зайдеш у рукодільний магазин, а там як завжди черга у відділенні бісеру. Перша половина порпається у каталогах заготовок, друга - довго і нудно підбирає бісер, втомлюючи своїми сумнівами ту бідолашну дівчину, яка цілий день стоїть за прилавком і вислуховує то одні, то інші захцянки. Добре, коли продавець з досвідом попадається і бере ініціативу у свої руки. Хвилька, і вже підібрала усі кольори, навіть не даючи оговтатися примхливій дамі від того розмаїття яскравих бісеринок.

Не те, щоб я категорично була проти такого мистецтва. Зовсім ні. Інколи мені навіть дуже подобаються вироби повністю зашиті бісером. Я схиляю голову перед Анною Марчук у її прекрасній бісерній вишиванці, Олею Гринчишин (це лише ті, про кого я писала у своєму блозі). Не смію сперечатися, що дійсно є цікаві бісерні дизайни. Навіть мій тато, і той останнім часом захопився вишивкою картин бісером.

Та, на превеликий жаль, є і такі роботи, що просто викликають подив, куди дивилася майстриня, коли купляла ту чи іншу заготовку, і де був консультант, яка нарадила накупити стільки блискучого бісеру для одного виробу. Зайдіть в соцмережі, в однокласники чи в контакт. Прямо торгівельна мережа якась. Виробники наштампували тих заготовок під вишиванки і зваблюють народ яскравими візерунками. А хтось думав про те, з чого та заготовка, і скільки часу ви зможете проходити у такій синтетичній вишиванці, до того ж ще важучій, бо на ній майже кілограм бісеру?

Може я не права. Переконайте мене, будь-ласка. Бо я чомусь зневірилася у красі бісеру.