08/08/2012

Шведське плетіння

Експериментувати, пробувати щось нове - це моє. Ви напевно вже чули про таку техніку, як шведське плетіння. В Інтернеті можна знайти купу інформації по цій темі, ось тільки одні називають це шведським плетінням, інші технікою протягнутої нитки. Працюючи над журналом "Українська вишивка", я навіть зустрічала таку техніку переглядаючи вироби українських майстринь. Та й ми самі, пригадую, вишивали щось подібне.

Сьогодні все інакше. Озброївшись спеціальною тканиною, схемами та іншими необхідними матеріалами, я вирішила спробувати що ж воно таке. Дівчата, от цей листочок я вишила за пару годин. Не могла відірватися. Так захопливо, швидко і зовсім нескладно. Ідеальний варіант для тих, хто хоче спробувати себе у вишивці.

Як видно зі схемі, суть вишивки полягає в просмикуванні нитки через переплетення тканини. Ще до плюсів сміливо можна додати ідеальний виворіт. Якщо вишивати на спеціальної тканині, то ниток на звороті взагалі не видно. До речі про тканини. Тканина з особливим плетінням виробництва Zweigart.

В каталозі я бачу, що є лише кілька відтінків цієї тканини: білий, екрю, червоний, синій і колір лляного полотна. Вишивати потрібно гобеленовими голками. І чим тупіше кінець, тим краще. Правда, я не так часто бачу в магазинах таку тканину. Видно, техніка не дуже популярна, попиту немає, тому підприємці не поспішають її завозити. Але, якщо тканини немає, а вишивати вже дуже хочеться, можна і на звичайній пробувати. В принципі, результат не буде надто відрізнятися, тільки виворіт: ззаду будуть протяжки.

Техніка ідеальна для вишивки скатертин, рушників, для всіх виробів, де видно зворотний бік. І якщо у вас з хрестиками на звороті виходить занадто кучеряво, спробуйте шведське плетіння, ви не прогадаєте. Я хочу вишити кілька подушок з листочками. Думаю, гарно має бути.