Борщівські сорочки
У п'ятницю 10 травня у мене була чудова нагода побувати у Тернополі на фестивалі "Цвіт вишиванки". Цей захід відбувається вже вшосте, хоча, чесно кажучи, масштабами цьогорічний фестиваль не вразив. Та все ж таки не можу сказати, що поїхала дарма.
На фестивалі я познайомилася з колекціонером борщівських сорочок Вірою Матковською. Відкрита і легка в спілкуванні, вона любязно запропонувала нам з Русланою приміряти сорочки з її колекції. Що й казати, не скористатися нагодою зробити декілька знімків у стародавніх сорочках зміг би лише дурень. Тож, ми скоренько окинули оком що нам найбільше довподоби і гайда позувати.
Та найбільшим враженням стало придбання декількох книг по борщівським сорочкам. Перша з них - альбом "Борщівські сорочки з колекції Віри Матковської". Ця книга не нова, тому, думаю, ви з нею вже знайомі. 200 сторінок яскравих дивовижних старовинних сорочок.
А от наступна книга - справжня знахідка! Написана вона викладачами кафедри Декоративно-прикладного мистецтва Придніпровського державного університету Людмилою та Олексієм Покусінськими. Книга знайомить читача з техніками шитва і технологією виготовлення борщівської народної сорочки. За основу взято сорочки з колекції Борщівського обласного краєзнавчого музею. У виданні описано усі тонкощі і стадії виготовлення борщівської сорочки: матеріали, крій, техніки шитва і змережування. Книжка немаленька. 366 сторінок! Та й важить немало!
Ще трохи фотографій у борщівських сорочках...
Спасибо за рассказ! Я с Борщивскими сорочками столкнулась работая в Аграфке-пыталась подобрать ниточки ДМЦ для одной клиентки. Толи в палитре ДМЦ нет подходящих оттенков, то ли глазки у меня тогда были подуставшие)))) Вообщем, не удалось...Красивущие узоры!
ReplyDeleteСаша, согласна на все сто. Когда-то я тоже не верила, что в гамме ДМС можно не найти некоторых оттенков. Но недавно сама в этом убедилась. Так что глазки твои не виноваты.
DeleteКак же это красиво! Я в восторге! Спасибо за рассказ! Самое интересное, что только после этого поста я обратила внимание на книжку "Борщівські сорочки з колекції Віри Матковської", стоящую на полке и доставшуюся от бабушки. Оказывается у меня такое чудо ценное на полочке стояло:) Пойду почитаю:) Вернее посмотрю.
ReplyDeleteБубик, посмотри-посмотри. Может и самой захочется что-то вышить в таком духе. :))
DeleteДивовижна краса! Просто глаз не оторвать, какие вы красивые! сорочки загляденье, книги бесценные, огромный труд!
ReplyDeleteКатюш, спасибо. Сорочки действительно красивейшие, а жарко то в них как!! Что и говорить конопляное полотно и вышивка шерстяными нитками делают свое дело!
DeleteКак красиво! особенно понравилась сорочка , где больше черного цвета в вышивке! Никогда бы не подумала, что в мрачном черном получится так празднично и привлекательно! Ну и жилетик ( не знаю, как правильно назвать), вышитый гладью - необычно и неповторимо!))) После того, как я случайно ( а может быть не случайно) попала в этот блог, я заболела вышитыми цветами и вышиванками. Сейчас срочно вышиваю сумочку с букетом роз. На очереди - рушник. А потом, может быть, созрею и для вышитой сорочки.
ReplyDeleteТаня, действительно на этих сорочках черный смотрится интересно. Хотя, согласно легенде, которую рассказывала коллекционер Вера Матковская, а она, в свою очередь, услышала ее от старожилов, черными нитками сорочки вышивали исключительно из-за траура. В 16-17 веках после очередного нападения турков или крымских татар в нескольких селах Борщовского р-на были убиты все мужчины. Оплакивая их, женщины поклялись семь поколений носить сорочки вышитые черными нитками, носили их даже в праздничные дни. И только в 20-х годах ХХ века начался новый этап в вышивке борщовских сорочек. С этого времени их вышивали яркими красочными нитками.
DeleteДуже класно!!!!!!!!!!!!!!!!!
ReplyDeleteДякую, Іринко.
DeleteСпасибо огромное за познавательный рассказ!
ReplyDeleteEU ACABAR DE CHEGAR POR AQUI,LINDOS PROJETOS,PARABÉNS.VALÉRIA.(BRASIL).
ReplyDeleteочень красивые фото девчат)
ReplyDeleteДопоможіть! Може хтось має схеми борщівських сорочок?
ReplyDeleteдуже гарно.....може хтось має схеми борщівських сорочок....чи напише де можна взяти ?
ReplyDeleteі я так мрію про борщівську сорочку... може хтось знає, де дістати схеми??
ReplyDeleteДе можна придбати книгу Людмили та Олексія Покусінських - Борщівська народна сорочка і яка ціна?
ReplyDeleteЦю книгу можна замовити в інтернеті, я собі прдбала уже її, купувала ось тут - http://krestik.kiev.ua/blog/sekrety-borshchevskoy-vyshivanki . Надіслали книгу наступного ж дня Новою поштою. Книга просто неймовірна, в ній є схеми Борщівських вишиванок.
DeleteТак, книга дуже гарна! Але по тiй адресi, що Ви написали купити нiчого не можна!
DeleteУ книгарні Е, вартість 450 грн.
ReplyDeleteКупила книгу Пакусінських в Тернополі.Ціна 480 гривень.Дуже-дуже гарна книжка!
ReplyDeleteДе можна придбати кептар з квітами, що на фото 1?
ReplyDeleteде можна купити сорочку як на другому фото??? Яка вартість? Будь-ласка, відповідь на е-мейл! Дякуююю!!
ReplyDelete